خانه / دسر / انواع شیرینی / طرز تهیه قطاب

طرز تهیه قطاب

ghotab

قطاب یک شیرینی خوشمزه میباشد که اکثر ایرانی ها آن را دوست دارند امروز قصد داریم طرز تهیه این شیرینی خوشمزه را به شما آموزش دهیم

مواد لازم برای خمیر قطاب:

 

  1. روغن جامد یک فنجان
  2. ماست یک فنجان سر خالی
  3. شیر دو قاشق غذاخوری
  4. بیکینگ پودر به اندازهٔ سر قاشق چایخوری (خیلی کم)
  5. آرد به میزان لازم
  6. پودرقند یا شکر به میزان لازم
  7. روغن مایع یک لیوان جهت سرخ کردن قطاب‌ها

 

مواد لازم برای وسط قطاب:

 

به اندازهٔ ۲۰۰ گرم مغز پسته و شکر آسیاب شده یا مغز گردو و شکر آسیاب شده یا پودرنارگیل و پودرشکر که بسته به سلیقهٔ خود یکی از این مواد را انتخاب کرده و با مقداری هل و وانیل و برای راحتی کار با یک قاشق مربا خوری گلاب یا عرق بید مشک مخلوط نموده، برای وسط قطاب‌ها از این مواد استفاده نمایید.

 

طرز تهیه:

ابتدا در ظرفی روغن، ماست ودو قاشق شیر را با هم خوب بزنید. آرد وبیکینگ پودر را کم‌کم به آنها اضافه کنید تا خمیر لطیف ونرمی به دست آید وکنار بگذارید.

برای پیچیدن قطابها هم می‌توانید خمیر را با وردنه بر روی سطح صافی پهن کرده و با ته یک لیوان یا فنجان خمیرهای دایره‌ای شکل هم اندازه‌ای را از این خمیر پهن شده جدا کنید. سپس در وسط هر دایره مقداری از مواد وسط قطاب را با قاشق مربا خوری ریخته ودو طرف آن را ببندید که در صورتی که بتوانید آنها را بپیچید بسیار زیباتر و بهتر است و در غیر این صورت همینطور آنها را ساده بسته تا مواد وسط آن دیده نشود و بیرون نریزد و یا اطراف دایره را بالا آورده ویک جا جمع کنید تا شبیه باقلوا ترکی شود. اگر کار با وردنه برایتان سخت است می‌توانید خمیرها را به شکل گلوله‌های هم اندازه درآورده و کف دست پهن کنید ومواد را وسط آنها ریخته و بپیچید و پس از آماده شدن، همهٔ آنها را در ظرفی گود که کاملا درروغن فرو روند سرخ کنید و بعد از بیرون کشیدن آنها از داخل روغن درون صافی قرار داده تا روغن اضافی آنها کشیده شود وسپس درون پودر قند یا شکر بغلطانید.

همچنین ببینید

شیرینی آجیلی کره ای با روکش شکلات

یکی از خوشمزه ترین شیرینی هایی که میتوانید در منزل تهیه کنید شیرینی آجیلی کره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *