خانه / دسر / دسر پای پنیر و توت فرنگی خوشمزه

دسر پای پنیر و توت فرنگی خوشمزه

پای پنیر و توت فرنگی
پای پنیر و توت فرنگی

دسر ها همواره جایگاه ویژه ای در میان زنان با سلیقه داشته است به خصوص اگر از نوع توت فرنگی آن باشد.درادامه مطلب زیر طرز تهیه دسر پای پنیر و توت فرنگی را به شما آموزش میدهیم.درادامه خواص توت فرنگی را برای شما توضیح داده ایم.

مواد لازم برای تهیه پای پنیر و توت فرنگی

  1.  یک بسته پودر ژله توت فرنگی
  2. یک چهارم پیمانه شکر
  3. یک پیمانه آب جوش
  4. یک بسته پنیر خامه‌ای
  5. خامه
  6. یک عدد خمیر آماده پای( شما می‌توانید خمیر پای را در منزل نیز تهیه کنید)

 

 

طرز تهیه پای پنیر و توت فرنگی

در یک کاسه بزرگ، پودر ژله و شکر را در آب جوش حل کنید.پنیر خامه‌ای را به همراه مواد بالا هم بزنید تا نرم شود.سپس خامه را اضافه کنید و روی خمیر پای بریزید.به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید و سپس نوش جان کنید.

 

0.818956001309165010_parsnaz_ir

خواص توت فرنگی

توت فرنگی گیاهی است با نام علمی : FRAGARIA VESCA از خانواده گل سرخ : ROSACACEAE که دو نوع ساقه راست و خوابیده دارد‌. گل‌های آن منظم و به رنگ سفید می‌باشد‌.
قسمت مورد استفاده خوراکی توت فرنگی در حقیقت نهنج گل آن است که به تدریج بزرگ شده و به اصطلاح به عنوان میوه توت فرنگی معروف است‌.
توت فرنگی به حالت خودرو در بعضی نواحی شمالی ایران وجود دارد و بعضی اوقات به دلیل خوش طعمی‌، میوه آن را به طور مصنوعی پرورش می‌دهند‌. از دیرباز همه قسمت‌های این گیاه مصرف دارویی داشته است و از برگ و ریشه آن که حاوی مقدار قابل ملاحظه‌ای تانن است به عنوان ضد اسهال و ادرارآور استفاده می‌شده است‌.
توت فرنگی، میوه ای شبیه توت است ولی کمی درشت تر، رنگش قرمز و طعم آن ترش و مطبوع است. بوته اش کوتاه و دارای برگهایی درشت و ساقه هایی باریک و خزنده است که روی زمین می خوابد و ریشه می دواند.
قسمت هایی که از بوته توت فرنگی مورد استفاده قرار می گیرند، عبارتند از: میوه ، برگ و ریشه .

از دیر باز همه قسمت های این گیاه مصرف دارویی داشته است و از برگ و ریشه آن که حاوی مقدار قابل ملاحظه ای تانن است به عنوان ضد اسهال وادرارآور استفاده می شده است. توت فرنگی به صورت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد: خام، جوشانده، مربا، شربت و بستنی.

همچنین ببینید

دسر پودینگ شکلات و انار یلدایی

اگر هنوز برای تهیه دسر شب یلدای خود تصمیم نگرفته اید امروز میخواهیم طرز تهیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *