خانه / غذاهای ایرانی / انواع کباب / کباب کوبیده زعفرانی مخصوص مجالس عروسی

کباب کوبیده زعفرانی مخصوص مجالس عروسی

کباب کوبیده زعفرانی
کباب کوبیده زعفرانی

امروز قصد داریم طرز تهیه کباب کوبیده زعفران را به شما آموزش دهیم.اگر به دنبال یک غذای خوشمزه برای عروسی هستید طرز تهیه این کباب را به شما آموزش میدهیم.

مواد لازم برای تهیه کباب کوبیده زعفرانی

  1. گوشت چرخ کرده : یک کیلو
  2. پیاز متوسط : 4 عدد
  3. نمک و فلفل: به مقدار لازم
  4. زعفران : به مقدار لازم

 

طرز تهیه کباب کوبیده زعفرانی

در تهیه این کباب از گوشت چرخ کرده ای که 30 در صد چربی داشته باشد استفاده کنید. گوشت را در یک ظرف مسی بریزید و پیاز را داخل آن رنده کنید. نمک فلفل و زعفران را اضافه کنید و تا جایی که می توانید گوشت را ورز دهید تا حدی که گوشت حالت چسبندگی پیدا کند. می توان برای ایجاد چسبدگی بیشتر از زرده یک تخم مرغ استفاده کرد.برای سیخ کردن کباب هم باید توجه داشته باشید که از سیخ های پهن برای پخت این کباب باید استفاده کنید. قبل از اینکه شروع به کار کنید مقدماتی لازم است. ابتدا در کاسه کوچکی مقداری آب سرد بریزید و کنار دست تان قرار دهید. حالا پیش از برداشتن مایه کباب دست تان را در آب خیس کرده یک مشت از مایه را بردارید و به شکل دوک درآورید سپس همان طور که مواد در دست راست تان قرار دارد سیخ را روی مایه دوکی بگذارید و شروع به پوشاندن سطح سیخ با مایه کباب کنید. در پایان دوباره دست تان را در آب سرد فرو کنید و روی سیخ فشار دهید تا اثر انگشتان شما بر گوشت باقی بماند. حالا ابتدا و انتهای کباب را به سیخ بچسبانید و کناری بگذارید. همین کار را درباره همه مواد و سیخ ها انجام دهید.

 

طرز کباب کردن کباب کوبیده زعفرانی

– آتش را بر پا کنید سیخ ها را روی آن قرار دهید. دقت کنید که اگر آتش را توسط ذغال و هیزم دایر کرده اید باید صبر کنید تا شعله آن فروکش کرده و تنها ذغال گداخته در منقل شما وجود داشته باشد. این برای این است که در صورتی که از مواد اشتعال زایی همچون نفت استفاده کرده باشید بوی آن از بین رفته و غذای شما بد بو نشود و یا اینکه دوده هیزم و یا ذغال شما به طور کامل سوخته باشد و بر روی غذای شما ننشیند.

– سپس سیخ های کباب را روی آتش بچینید. فقط به خاطر داشته باشید که ابتدا باید سیخ ها را مرتب و با دقت به دفعات بچرخانید تا گوشت خودش را بگیرد وگرنه به دلیل خام بودن یک طرف کباب و سفت شده طرف دیگر کباب متلاشی شده و بر روی آتش می ریزد. وقتی گوشت کمی برشته شد دیگر باد زدن لازم نیست.

نکته: با وجود اینکه طبق این دستور دیگر نباید نگران ریختن کباب باشید ولی اگر تازه کار هستید برای اطمینان بیشتر یکی دو تخم مرغ به مایه کباب اضافه کنید.

همچنین ببینید

مرغ کبابی با کره بادام زمینی آفریقایی

خیلی از شما خانم ها در منزل مرغ کبابی را درست کرده و تست کرده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *