خانه / نان‌ها / نان های پف پفی مخصوص خاورمیانه

نان های پف پفی مخصوص خاورمیانه

نان های پف پفی
نان های پف پفی

امروز قصد داریم طرز تهیه نان های خوشمزه مخصوص خاورمیانه را به شما آموزش دهیم.در ادامه مطلب زیر طرز تهیه نان های پف پفی مخصوص را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه نان های پف پفی

  1. نمک ۱ قاشق غذاخوری
  2. آب دو و یک چهارم پیمانه
  3. عسل ۱ قاشق غذاخوری
  4. خمیر مایه چهارونیم قاشق چایخوری
  5. آرد ۶ پیمانه
  6. روغن زیتون ۱/۳ پیمانه
  7. آرد ذرت به میزان لازم

 

 

طرز تهیه نان های پف پفی

در ظرفی 1 پیمانه آرد چند منظوره را با خمیر مایه، عسل و 1 پیمانه آب گرم ترکیب کنید تا یکدست شود. روی آن را بپوشانید و برای 30 دقیقه در محل گرمی قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود. باقیمانده آرد چند منظوره، آرد کامل گندم، نمک، روغن زیتون و باقیمانده آب گرم را به آن اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید.سطح کار را آردپاشی کنید. خمیر را تا یکدست و کشدار شود، برای حدود 10 دقیقه ورز دهید. اگر لازم شد دست تان و سطح کار را آردپاشی کنید. کاسه ای را با روغن زیتون چرب کنید. خمیر را در آن قرار دهید و رویش را بپوشانید و اجازه دهید خمیر برای 45 دقیقه تا حجمش 2 برابر شود، استراحت کند.خمیر را با دستتان گرد کنید و روی سطح کار آردپاشی شده قرار دهید. آن را 4 قسمت کنید. هر بار با یک قسمت از خمیر کار کنید و روی سایر قسمت ها را بپوشانید. خمیر را دوباره 4 قسمت کنید. هر قسمت را گرد کنید و با نیشگون آن را از پایین ببندید. آن را روی سطح کار قرار دهید و به قطر 15 سانتی متر باز کنید. نان ها را در سینی فر قرار دهید و آرد ذرت بر رویشان بپاشید. روی آن ها را با حوله بپوشانید و برای 30 دقیقه کنار بگذارید.در این میان فر را با حرارت 260 درجه سانتی گراد گرم کنید و یک سینی فر را به صورت پشت و رو در طبقه ی پایین فر قرار دهید. نان ها را بر روی سینی فر از قبل گرم شده بگذارید. آن ها را برای 2 دقیقه تا پف کنند، بپزید. سپس آن ها را بچرخانید و برای 1 دقیقه دیگر تا طلایی و مغز پخت شوند، بپزید. آن ها را در سبدی که در آن حوله پهن کردید قرار دهید و رویشان را بپوشانید تا گرم بمانند. بقیه نان ها را بپزید.

 

نکات

به چهارو نیم پیمانه آرد چند منظوره و یک و نیم پیمانه آرد کامل گندم نیاز دارید. همچنین به مقداری آرد اضافی برای سطح کار نیاز دارید.

از آب گرم به دمای ۴۰ درجه سانتی گراد استفاده کنید.

به روغن زیتون اضافی برای چرب کردن نیاز دارید.

با این میزان مواد ۱۶ عدد نان خواهید داشت.

در کل خمیر باید به مدت یک ساعت و چهل و پنج دقیقه استراحت کند.

همچنین ببینید

نان توت فرنگی فوق العاده برای عصرانه

اگر قصد تهیه یک عصرانه خاص را دارید ما فست فودی ها نان را به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *