خانه / انواع غذا با مرغ و پرنده / سینه مرغ کبابی با سس پنیری خوش طعم

سینه مرغ کبابی با سس پنیری خوش طعم

سینه مرغ کبابی با سس پنیری
سینه مرغ کبابی با سس پنیری

اگر میخواهید یک غذای خوشمزه با طعم ملس را در منزل برای عزیزان خود تهیه کنید طرز تهیه سینه مرغ کبابی با سس پنیری را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم.این غذا بسیار سالم و مقوی است که در ادامه طرز تهیه آن را به شما آموزش داده ایم.

مواد لازم برای تهیه سینه مرغ کبابی با سس پنیری

  1. ¼ فنجان سس مایونز
  2. ¼ فنجان خامه ای
  3. 75گرم پنیر
  4. 2قاشق سوپ خوری جعفری
  5. 2قاشق چایخوری آب لیمو
  6. نمک و فلفل برای طعم دادن
  7. 4عدد سینه مرغ
  8. روغن زیتون برای سرخ کردن

 

طرز تهیه سینه مرغ کبابی با سس پنیری

برای تهیه سس مخصوص سس مایونز و خامه ترش و پنیر و جعفری و آبلیمو را با هم ترکیب کنید و نمک و فلفل را به مواد اضافه کنید.هر سینه مرغ را به سه یا چهار قطعه نازک تقسیم کنید چون با این کار زمان پخت را کاهش میدهید.مرغ را با نمک و فلفل مرینت کنید.مرغ را روی گریل پخته و داخل یک سینی بچینید و سس را روی مرغ یا کنار مرغ بگذارید و با سبزی یا کاهو میل کنید.

 

 

درباره خامه ترش

خامه بر حسب چربی طبقه‌بندی می‌شود؛ به این ترتیب که خامه کم‌چرب 12 درصد، خامه زده شده و سفت 30 درصد، خامه سنگین 36 درصد و خامه پرچرب تا حدود 60 درصد چربی دارند.خامه معمولی از فرآورده‌های پرچرب شیر و میزان چربی آن با توجه به نوع خامه متفاوت است.خامه معمولی‌ای که به عنوان خامه صبحانه مصرف می‌شود، حدود 30 تا 35 درصد چربی و طعم شیرینی دارد و فرآیند تخمیر روی آن صورت نمی‌گیرد.نوع دیگر خامه، خامه ترش است که با استفاده از باکتری‌ای که تولیدکننده اسید لاکتیک است، آن را ترش می‌کنند. این نوع خامه طعم ترشی دارد و غلیظ است.به عبارت دیگر، خامه ترش از فرآورده‌های اسیدی شده و ترش محسوب می‌شود که برای تهیه آن شیر با باکتری‌ای به نام استارتر که جزو باکتری‌های مفید است، تخمیر و در نتیجه ترش می‌شود. البته ترش شدن شیر به معنای فاسد شدن آن نیست بلکه به معنای تخمیر شدن آن است و با این روش بافتی لطیف و طعم خوبی پیدا می‌کند.

از نظر تغذیه‌ای، تفاوت خاصی بین خامه ترش و معمولی وجود ندارد. انتخاب خامه ترش به ذائقه فرد بستگی داردفرآیند تخمیر در مواد غذایی از نظر تغذیه‌ای ارزش مواد مغذی موجود در آن را افزایش می‌دهد. این فرآیند باعث تولید ترکیب‌های مفید تغذیه‌ای مانند انواع ویتامین‌ها و پپتیدها و جذب بهتر اسیدهای آمینه می‌شود. همچنین در اثر این فرآیند، جذب کلسیم و برخی عناصر در بدن بهتر صورت می‌گیرد.از نظر تغذیه‌ای، تفاوت خاصی بین خامه ترش و معمولی وجود ندارد. انتخاب خامه ترش به ذائقه فرد بستگی دارد و هدف از تولید آن خواص حسی خاص آن – از نظر بافت و طعم – برای تهیه انواع شیرینی، کیک، دسر یا در تهیه برخی غذاها و سس‌هاست.خامه ترش که در تمامی کشورها به وفور دیده می‌شود برای تهیه انواع شیرینی، کیک، ساندویچ، غذا و … به کار می رود و یکی از داروهای مفید برای کسانی که غذایشان دیر هضم می‌شود می‌باشد.

همچنین ببینید

کاسه مرغ و برنج با طعم و خواص ویژه

اگر به دنبال یک غذای رژیمی و در عین حال عالی میگردید طرز تهیه کاسه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *