خانه / انواع غذا با سبزی / اردور کرفس با سس ماست

اردور کرفس با سس ماست

اردور کرفس با سس ماست
اردور کرفس با سس ماست

درادامه مطلب زیر طرز تهیه اردور کرفس با ماست را به شما آموزش دهیم.درادامه مطلب زیر طرز تهیه این غذا را به شما آموزش میدهیم.

مواد لازم برای تهیه اردور کرفس با سس ماست

  1. کرفس مغزدار 3 عدد
  2. روغن زیتون 50 گرم (دو قاشق سوپخوری)
  3. آب مرغ 1 لیوان (یا یک عدد قرص سوپ)
  4. ماست 1 لیوان
  5. سرکه دو قاشق سوپخوری
  6. تخم مرغ پخته سفت 3 تا 4 عدد
  7. جعفری خرد کرده 1 قاشق سوپخوری
  8. پاپریکا (فلفل قرمز) 1 قاشق مرباخوری
  9. نمک و فلفل به قدر کافی

 

طرز تهیه اردور کرفس با سس ماست

ساقه های سفت روی کرفس را می گیریم . یکی دو ردیف از ساقه های نازک آن را خرد می کنیم . مغز کرفس را که نرم و ترد است جدا می سازیم و از عرض به دو نیم می کنیم و می شوئیم و با کرفس های خرد شده در ظرفی می ریزیم. آب مر (یا یک قرص مرغ با یک لیوان آب) را با کمی نمک و فلفل روی کرفس ها می ریزیم. ظرف را روی حرارت ملایم می گذاریم . در ظرف را می بندیم تا کرفس بپزد ، ولی زیاد له نشود یعنی مغز و ساق کرفس شکل خود را از دست ندهد.

کرفس ها را از آب مرغ خارج می کنیم و آب باقیمانده را می گذاریم بجوشد تا آب آن در حدود دو قاشق شود. ساقه های خرد شده کرفس را در ظرفی مناسب می ریزیم .

روغن زیتون و سرکه را کم کم با ماست مخلوط می کنیم و دو قاشق آب مرغ و کرفس با کمی نمک و فلفل و پاپریکا و جعفری خرد شده را در ماست می ریزیم.

دو سه قاشق از این سس را برمیداریم ، بقیه را با کرفس های خرد و پخته داخل ظرف مخلوط می کنیم. مغزهای دو نیم شده کرفس را روی آن می چینیم ، کمی سس ماست باقیمانده را روی آن می دهیم . زرده های تخم مرغ را روی ساق های کرفس رنده می کنیم .این اردور مجارستانی می باشد.

همچنین ببینید

میکس سبزیجات رژیمی و بی نظیر

سبزیجات و غذاهای سالم با توجه به رژیم های متعددی که در افراد انجام میشود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *