خانه / غذاهای ایرانی / انواع کباب / کباب شطرنجی خوشمزه مخصوص اعیان ها

کباب شطرنجی خوشمزه مخصوص اعیان ها

کباب شطرنجی خوشمزه
کباب شطرنجی خوشمزه

امروز قصد داریم برای خانم هایی که قصد دارند میهمانی اعیانی بگیرند طرز تهیه کباب شطرنجی خوشمزه جالبی  را آموزش دهیم.در ادامه مطلب زیر طرز تهیه کباب شطرنجی را به شما آموزش میدهیم.

مواد لازم برای تهیه کباب شطرنجی خوشمزه

  1. گوشت قرمز ۱۵۰ گرم
  2. سینه مرغ ۱۵۰ گرم
  3. پیاز متوسط دو عدد

 

طرز تهیه کباب شطرنجی خوشمزه

پیازها را رنده ریز می کنیم آب آن را کامل می گیریم.نصف پیاز را با گوشت و نمک و فلفل و زردچوبه میکس می کنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند. نصف مابقی پیاز را با مرغ و نمک و فلفل و زردچوبه میکس می کنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند.دو عدد سینی را خیس می کنیم روی آن نایلون می کشیم.روی سینی اول کاتر مربع شکل را می گذاریم از مواد گوشتی به اندازه یک گردو بر می داریم و داخل آن کاملا پهن می کنیم تا گوشه های آن در بیاید و بعد از کاتر جدا می کنیم و داخل سینی دوم می گذاریم.

کاتر و دستهایمان را آب می زنیم به اندازه یک گردو از مواد مرغ بر می داریم و با همان روش یک مربع دیگر درست می کنیم این مربع را کنار آن یکی می گذاریم و کمی بهم می چسبانیم یکی در میان این کار را انجام می دهیم تا شطرنجی شود من ۴در ۴ درست کردم.

وقتی کارتان تمام شد بک ساعت سینی کباب تابه ای شطرنجی را داخل فریزر می گذاریم تا هم خودش را بگیرد و هم اینکه موقع سرخ کردن از هم وا نرود بعد از یک ساعت با کمی روغن آن را سرخ می کنیم طرف اول که خودش را گرفت بر می گردانیم تا طرف بعدی سرخ شود.داخل تابه رژیمی هم می شود آن را سرخ کرد.این کباب را میتوانید برای انواع میهمانیهای اعیانی برای میهمانان عزیز خود تهیه کنید.

همچنین ببینید

مرغ لیمویی کباب شده با طعمی متفاوت

مرغ کباب شده یکی از غذاهای رژیمی است که در بین خانواده های ایرانی طرفداران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *